Небанківський фінансовий ринок в Україні скорочується: перевірки та штрафи НБУ

nbu-logo

Фінансовий ринок небанківських установ в Україні переживає не найкращі часи — до проблем воєнного стану додаються планові та позапланові перевірки компаній, що проводяться регулятором на плановій, та позаплановій основі. У 2023 році кількість повідомлень про перевірки та накладення штрафних санкцій значно почастішали. Наведемо кілька прикладів.

КС “Наші Люди” (ЄДРПОУ 26036171) оштрафовано на 1700 гривень. Рішення про застосування заходу впливу ухвалене за несвоєчасну подачу інформації на вимогу НБУ, результатами безвиїзного нагляду за ринком небанківських фінансових послуг 16 червня 2023 року.

  • ПРАТ«СК «Велес» (ЄДРПОУ 30217808) оштрафовано за несвоєчасно подані файли звітності за I квартал 2023 року.
  • Кредитній спілці “Лакі” (ЄДРПОУ 26515581) анульовані ліцензійні дозволи на провадження діяльності з надання фінансових послуг, у зв’язку з неусуненням попередніх приписів.
  • До ТОВ “Споживчий центр” (сервіс мікрокредитування “ШвидкоГроші) застосовано штрафні санкції у розмірі 2,29 млн гривень за виявлені порушення вимог законодавства, що регулює діяльність учасників ринків фінансових послуг, та законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі вимог щодо етичної поведінки (посилання).
  • На ТОВ “Манівео швидка фінансова допомога” (ЄДРПОУ 38569246) накладено штраф у розмірі 34000 гривень за надання завідомо недостовірної інформації на запит регулятора (посилання). 

Прискіплива увага регулюючих органів, складна економічна ситуація, обумовлена в тому числі дією воєнного стану в країні, призводить до поступового скорочення кількості небанківських компаній, що працюють у сфері надання фінансових послуг населенню. За травень, для прикладу, було ліквідовано 29, а з’явився но ринку один новий учасник (загалом — 1286 на дату 31 травня 2023 року). Подібна тенденція спостерігалась і протягом попередніх місяців.

Чудінович Олександр
Чудінович Олександр

Експерт у тематиці фінансів, керівник проєкту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

StarFin
Star-fin
SD7117
Промокод на знижку! Перший кредит під 0,01%.
до 15000 грн
до 30 днів
від 0,01%
з 18 років